Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Wspólne działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziły do zatrzymania czterech osób, które działając w zorganizowanej grupie przestępczej miały wyłudzić podatek VAT w kwocie ok. 7 mln zł. Jak dowiedziało się Trojmiasto.pl, jednym z zatrzymanych ma być Przemysław M., były wiceprezes Grupy Lotos.

  • Tereny położone nad Jeziorem Wysockim na Osowej są regularnie zaśmiecane. Obecnie zalegają tam sterty przeróżnych odpadków, których nikt nie sprząta. Powód? Właścicielka nieruchomości zmarła kilka miesięcy temu, a do czasu zakończenia postępowania spadkowego miejskie służby nie mogą nic zrobić.

  • Był poszukiwany pięcioma listami gończymi w Polsce, a kolejnymi na Islandii, gdzie m.in. miał dopuścić się napaści seksualnej - 39-latek z Sopotu wpadł w ręce policji, bo poszedł odwiedzić kolegę w areszcie. Myślał, że stróże prawa nie zorientują się, że próbuje wejść na teren zakładu posługując się cudzym paszportem.

  • Nocna burza zalała skrzyżowania i dworzec PKP Gdynia Główna . Trwa szacowanie strat. Na szczęście meteorolodzy uspokajają - burze już się wyszalały i opadów być nie powinno. Zaczną się za to upały.

Archiwum

66 Kaszubski Pułk Piechoty

Uczczono Dzień Pamięci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty


Fot. Beata Bujnowska-Kowalska

17 czerwca w Gminie Żukowo odbyły się uroczystości Dnia Pamięci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty. Odsłonięta została także tablica upamiętniająca kmdr ppor. Mariana Hirsza – znawcę i niestrudzonego badacza historii 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty.

Czytaj więcej...

Gdańska Debata Obywatelska

Polskie Konstytucje...

Jak opisać dzieje Polski z 1918 r. i po 1989 r. poprzez pryzmat najwyższych źródeł prawa Rzeczpospolitych Polskich? Próby odpowiedzi na to pytanie podejmie się we wtorek, 9 stycznia 2018 r. Aleksander Hall, który będzie gościem Gdańskich Debat Obywatelskich. Otwarte spotkanie odbędzie się w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska. Początek –  we wtorek 9.I.2018r., godzina 18.00.

Czytaj więcej...

Sylwetki gdańszczan wystawa


Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

W Domu Uphagena, oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska otwarta jest  nowa wystawa czasowa „Na Gdańsk zdecydowałem się od razu” poświęcona gdańskim Kresowianom. MHMG we współpracy z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zaprezentuje sylwetki i przedmioty należące do 14 expatriantów, których losy wpisują się w szerszy problem – korzeni tożsamości współczesnych gdańszczan.

Czytaj więcej...

Historia kartek ( Ansischtkarten) z widokiem Gdańska

Towarzystwo Polska-Niemcy w Gdańsku serdecznie zaprasza na CZWARTKOWE SPOTKANIE 14 grudnia 2017 roku o godzinie 17.00 do siedziby przy ul. Starowiejskiej 15/16  w Gdańsku -Letnicy. Tematem spotkania będzie: "Historia kartek (Ansischtkarten) z widokiem Gdańska z okresu od 1890 do 1945”.

Czytaj więcej...

O armatach Bofors w Polsce

Podstawowe informacje

Umowa licencyjna ze szwedzką firmą Bofors

·          Polska była pierwszym krajem, któremu firma Bofors przekazała licencję na produkcję armat Bofors poza Szwecją.

Czytaj więcej...