Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Młody Norweg wychylił się przez barierkę Mostu Stągiewnego i wpadł do lodowatej Motławy. Choć obecni w pobliżu świadkowie rzucili mu na pomoc koło ratunkowe, nie był w stanie do niego dopłynąć. Dopiero przybyli na miejsce strażacy uratowali życie tonącego mężczyzny. Podczas wyciągania go z wody, czuć było od niego wyraźną woń alkoholu.

  • Podając się za policjanta CBŚ przystawił ochroniarzowi na parkingu pistolet do głowy i zażądał, aby ten przestawił cudze auto, które rzekomo zajęło jego miejsce. 24-latek jest już w rękach prawdziwej policji, podobnie jak jego broń, która okazała się plastikowym pistoletem na kulki.

  • Z reguły służą za słupy ogłoszeniowe lub pole do popisu pseudografficiarzy. Mowa o skrzynkach elektrycznych, które są nieodłącznym elementem każdego miasta. Rada Dzielnicy Przymorze Małe rozpoczęła pilotażowy program, który ma na celu podniesienie ich estetyki - zostaną one pokryte grafikami studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  • Według policjantów z patrolu drogówki to był bardzo spokojny dzień na gdyńskich drogach. Założę się jednak, że u większości osób tyle nie dzieje się w pracy przez cały tydzień. Na wspólnej służbie z policją poznaliśmy nie tylko kuriozalne tłumaczenia kierowców, ale też zaskakującą nieznajomość prawa u niektórych z nich.

Archiwum

Gdańska Debata Obywatelska

Polskie Konstytucje...

Jak opisać dzieje Polski z 1918 r. i po 1989 r. poprzez pryzmat najwyższych źródeł prawa Rzeczpospolitych Polskich? Próby odpowiedzi na to pytanie podejmie się we wtorek, 9 stycznia 2018 r. Aleksander Hall, który będzie gościem Gdańskich Debat Obywatelskich. Otwarte spotkanie odbędzie się w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska. Początek –  we wtorek 9.I.2018r., godzina 18.00.

Czytaj więcej...

Historia kartek ( Ansischtkarten) z widokiem Gdańska

Towarzystwo Polska-Niemcy w Gdańsku serdecznie zaprasza na CZWARTKOWE SPOTKANIE 14 grudnia 2017 roku o godzinie 17.00 do siedziby przy ul. Starowiejskiej 15/16  w Gdańsku -Letnicy. Tematem spotkania będzie: "Historia kartek (Ansischtkarten) z widokiem Gdańska z okresu od 1890 do 1945”.

Czytaj więcej...

O armatach Bofors w Polsce

Podstawowe informacje

Umowa licencyjna ze szwedzką firmą Bofors

·          Polska była pierwszym krajem, któremu firma Bofors przekazała licencję na produkcję armat Bofors poza Szwecją.

Czytaj więcej...

Sylwetki gdańszczan wystawa


Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

W Domu Uphagena, oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska otwarta jest  nowa wystawa czasowa „Na Gdańsk zdecydowałem się od razu” poświęcona gdańskim Kresowianom. MHMG we współpracy z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zaprezentuje sylwetki i przedmioty należące do 14 expatriantów, których losy wpisują się w szerszy problem – korzeni tożsamości współczesnych gdańszczan.

Czytaj więcej...

Pamiątki dla muzeum

Wielka zbiórka pamiątek dla Muzeum Historii Polski w trójmiejską Noc Muzeów!

W sobotę – 21 maja – w holu głównym Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku odbędzie się trójmiejska inauguracja społecznej zbiórki pamiątek historycznych dla powstającego w Warszawie Muzeum Historii Polski. Ogólnopolskiej akcji patronuje Prezydent RP Andrzej Duda.

Czytaj więcej...