Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nieznani sprawcy zdemontowali i wywieźli fragmenty jednego z grobowców znajdujących się na Cmentarzu Łostowickim . Sprawdziliśmy, czy do takich zdarzeń dochodzi częściej, a także zapytaliśmy administrację cmentarza, czy zamierza w jakiś sposób zwiększyć poziom zabezpieczenia nekropolii.

  • Światło dzienne ujrzała koncepcja rozbudowy węzła Kowale na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli skrzyżowanie powstanie w takim kształcie, będzie absolutną nowością dla kierowców. Powstanie tam tzw. węzeł diamentowy, w którym kierowcy będą mogli częściowo poczuć się jak w kraju o ruchu lewostronnym.

  • Parki zamiast zaniedbanych skwerów i zieleńce zamiast klepiska pomiędzy blokami - mieszkańcy Gdyni chcą więcej zieleni w dzielnicach. W ich projektowaniu mają pomóc studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

  • Policja zatrzymała w Warszawie jednego ze sprawców rozboju, który miał miejsce we Wrzeszczu na początku października. Zatrzymany to 44-letni obywatel Ukrainy pochodzenia gruzińskiego. Pozostali współsprawcy nadal są poszukiwani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia.

Archiwum

Sylwetki gdańszczan wystawa


Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

W Domu Uphagena, oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska otwarta jest  nowa wystawa czasowa „Na Gdańsk zdecydowałem się od razu” poświęcona gdańskim Kresowianom. MHMG we współpracy z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zaprezentuje sylwetki i przedmioty należące do 14 expatriantów, których losy wpisują się w szerszy problem – korzeni tożsamości współczesnych gdańszczan.

Czytaj więcej...

O armatach Bofors w Polsce

Podstawowe informacje

Umowa licencyjna ze szwedzką firmą Bofors

·          Polska była pierwszym krajem, któremu firma Bofors przekazała licencję na produkcję armat Bofors poza Szwecją.

Czytaj więcej...

Milenijny rok 1966 w Gdańsku

Czytaj więcej...

Pamiątki dla muzeum

Wielka zbiórka pamiątek dla Muzeum Historii Polski w trójmiejską Noc Muzeów!

W sobotę – 21 maja – w holu głównym Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku odbędzie się trójmiejska inauguracja społecznej zbiórki pamiątek historycznych dla powstającego w Warszawie Muzeum Historii Polski. Ogólnopolskiej akcji patronuje Prezydent RP Andrzej Duda.

Czytaj więcej...

Żuławy w 1945 roku

Spotkania z historią...

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie
zapraszają na spotkanie:  ŻUŁAWY PO WOJNIE. HISTORIA (NIE)ZNANA

Czytaj więcej...