Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nieznani sprawcy zdemontowali i wywieźli fragmenty jednego z grobowców znajdujących się na Cmentarzu Łostowickim . Sprawdziliśmy, czy do takich zdarzeń dochodzi częściej, a także zapytaliśmy administrację cmentarza, czy zamierza w jakiś sposób zwiększyć poziom zabezpieczenia nekropolii.

  • Światło dzienne ujrzała koncepcja rozbudowy węzła Kowale na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli skrzyżowanie powstanie w takim kształcie, będzie absolutną nowością dla kierowców. Powstanie tam tzw. węzeł diamentowy, w którym kierowcy będą mogli częściowo poczuć się jak w kraju o ruchu lewostronnym.

  • Parki zamiast zaniedbanych skwerów i zieleńce zamiast klepiska pomiędzy blokami - mieszkańcy Gdyni chcą więcej zieleni w dzielnicach. W ich projektowaniu mają pomóc studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

  • Policja zatrzymała w Warszawie jednego ze sprawców rozboju, który miał miejsce we Wrzeszczu na początku października. Zatrzymany to 44-letni obywatel Ukrainy pochodzenia gruzińskiego. Pozostali współsprawcy nadal są poszukiwani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia.

Galeria zdjęć

VIVA OLIVA 2016

Oto Gdańsk, wystawa na 25-lecie GLAZA EXPO DESIGN